Architektura i nowoczesne budownictwo – Lund + Slaatto Architects + Schmidt Hammer Lassen wybuduje zespół urbanistyczny w Wilnie

Duńska firma architektoniczna Schmidt Hammer Lassen Architekci + Lund + Slaatto Architekci wygrali kompleks mieszkalny o łącznej powierzchni 52 863 m2 – Konstitucijos Avenue 21.
w Wilnie, stolicy Litwy.
Projekt jest owocem udanej współpracy z Oslo Lund + Slaatto Architects, strategicznym partnerem architektów Schmidt Hammer Lassen.
Klient zażądał od skandynawskich zespołów architektów zadania, które skłoniło Lund + Slaatto do zaproszenia schmidt młotek lassen do przyłączenia się do nich.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie.
Projekt znajduje się w szybko rozwijającej się dzielnicy Snipiskes na północy Wilna i obejmuje biura, apartamenty, sklepy, sale fitness i konferencyjne oraz hotel.
Kompleks ma trzy duże bryły budynku, tworząc dynamiczną kompozycję zarówno w obrębie bloku, jak i przyszłych sąsiednich budynków.
Budynki definiują przestrzeń centralną i różne przejścia i respektują cel stworzenia spójnej linii horyzontu w regionie z czterema różnymi strefami wysokości na terenie.
Każda z trzech konstelacji składa się z pojedynczych jednostek, które można budować w oddzielnych fazach budowy.
w dowolnej kolejności może się okazać pożądana w tym czasie.
W północno-wschodniej części obszaru dodano do niego szczyt architektoniczny, przy czym wysokość jest eskalowana ruchem obrotowym od najniższego elementu na południowym wschodzie w kierunku najwyższego elementu na północnym wschodzie.
Budynki są usytuowane przesunięte względem siebie, co prowadzi do ciekawych interakcji z innymi woluminami w bloku.
Biura znajdują się w najwyższym budynku, co daje możliwość ekspozycji firmy ze względu na jej charakterystyczny charakter.
W północno-zachodnim budynku znajdują się biura i lokale mieszkalne na najwyższych piętrach ustawionych tak, aby uzyskać dobre światło słoneczne i widoki.
Hotel mieści się w głównym budynku i zapewnia łatwy dostęp do Konstitucjos.
Na parterze sklepy detaliczne są bezpośrednio dostępne z głównych ulic, aby przyczynić się do miejskiego życia wzdłuż i przez blok miejski.
Zrównoważony rozwój Blok miejski ma silny wizualny profil środowiskowy z szerokim wykorzystaniem zielonych dachów i towarzyszącą mu gospodarką z brązową wodą.
Rozwiązania efektywne pod względem zasobów i obszaru są osiągane dzięki racjonalnym i elastycznym rozmiarom budynków, w szczególności w interakcji ze zrównoważonym wykorzystaniem materiałów.
Projekt elewacji został opracowany z zasady, która pozwala na elastyczność w zakresie zamkniętych / oszklonych powierzchni oraz ekspozycji / chłodzenia na słońcu.
Budynki są również zorientowane zgodnie z przejściem słońca, aby uzyskać zrównoważone ogrzewanie termiczne w stosunku do godzin pracy i potrzeby chłodzenia.
[więcej w: olx tarnowskie góry, nocny pościg cda, jak usunąć konto na allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: jak usunąć konto na allegro nocny pościg cda olx tarnowskie góry