Budownictwo wczoraj i dzis : Beijing Central Business District / Skidmore, Owings & Merrill

SOM Biura Skidmore, Owings i Merrill (SOM) w Chicago i Szanghaju zwyciężyły w międzynarodowym konkursie na projekt, aby rozbudować Centralną Dzielnicę Biznesową w Pekinie (CBD).
Ten projekt otrzymał także nagrodę AIA Honor Award.
Zasadniczo, ich plan proponuje stworzenie 3 nowych dzielnic zakotwiczonych przez parki i zielone bulwary, jak widać na renderingu.
Ważnym aspektem tego projektu jest jednak niewielka sieć bloków do przechodzenia na pieszo, aby zapewnić przyjazną dla pieszych (i rowerzystów) skalę rozwoju.
Ponieważ zrównoważony rozwój nie musi oznaczać po prostu zielonego , ale także oferować środowisko, w którym ludzie mogą rzeczywiście nawiązać relacje społeczne w skali lokalnej.
Plan przewiduje również usługę transportu publicznego na trasie między Międzynarodowym Portem Lotniczym Pekin, CBD i szybką koleją na południowym dworcu w Pekinie.
Zaproponowano nowy system tramwajowy, aby wygodnie łączyć wszystkie obszary CBD.
Czasami dobry system transportu i skupienie się na skali dla pieszych są oczywiste, ale są one podstawą do tworzenia dzielnic, które mogą ożywiać części miasta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zamiast dzielnic biznesowych, które giną w nocy z miastami akademików z brakiem usług.
Więcej zdjęć po przerwie.
Dzielnica kultury.
SOM Chaoyang North District.
SOM Gateway District.
SOM
[podobne: jak samemu zrobić beton architektoniczny, beton architektoniczny wrocław, blacha tytanowo cynkowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: beton architektoniczny wrocław blacha tytanowo cynkowa jak samemu zrobić beton architektoniczny