Magazyn architektoniczny : Światowy Festiwal Architektury ogłasza Światowy Budynek Roku 2012 / Schładzane Ogrody zimowe w Gardens by the Bay

Dzięki uprzejmości Grant Associates Cooled Conservatories w Gardens by the Bay, Singapur, zdobył nagrodę World Building of the Year na prestiżowym World Architecture Festival (WAF) Awards 2012.
Projekt, zaprojektowany przez Wilkinsona Eyre, Grant Associates, Atelier One i Atelier Dziesięć zostało wybrane spośród ponad 500 wpisów.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Sędziowanie nagród WAF miało miejsce podczas największej globalnej uroczystości architektury.
Światowy Festiwal Architektury, który odbył się w tym tygodniu w Marina Bay Sands w Singapurze.
Dzięki uprzejmości Grant Associates Znajduje się w Marina Bay, Gardens by the Bay jest kluczowym projektem w realizacji wizji rządu Singapuru przekształcenia Singapuru w.
Miasto w ogrodzie ..
Na łącznej powierzchni 101 hektarów, projekt Gardens by the Bay obejmuje trzy odrębne ogrody nadbrzeżne.
Bay South, Bay East i Bay Central.
Usytuowany w sercu Bay South Garden kompleks Cooled Conservatory zapewnia spektakularną atrakcję w każdych warunkach pogodowych, składającą się z chłodnej, suchej oranżerii o powierzchni 1,28 ha (.
Flower Dome.) I chłodnej wilgotnej oranżerii o powierzchni 0,73 ha (.
Cloud Forest.) .
Każda z nich ma swój odrębny charakter, ale zarówno badają ogrodnictwo tych środowisk, które najprawdopodobniej zostaną dotknięte przez zmiany klimatyczne.
Obie oranżerie mają podwójną strukturę systemu z łukiem i łukami, aby umożliwić jak najwięcej światła, aż do posadzonych eksponatów wewnątrz.
Część gridshell jest bardzo delikatna i jest zaprojektowana tylko do podtrzymywania własnego ciężaru i ciężaru szkła.
Obciążenia wiatrem są przeciwstawiane przez łuki, które są ustawione z dala od powierzchni koperty i ustawione promieniowo zgodnie z geometrią siatki.
Komisja zaprojektowania 54 ha ogrodu Bay South została wygrana w 2006 roku przez zespół kierowany przez Grant Associates, w tym Wilkinson Eyre Architects, Atelier One, Atelier Ten, Land Design i Davis Langdon i Seah.
Wilkinson Eyre Architects opracował chłodnie zimowe.
Dzięki uprzejmości Grant Associates Ten projekt graficzny został wybrany do wygrania przez superjorekt festiwalu, po raz pierwszy pojawił się na szczycie listy 9 pozycji w World s Best Display .
Nagroda, Schładzane Ogrody zimowe w Gardens by the Bay następnie zdobyła tytuł World Building of the Year.
Przemawiając w imieniu superjatki festiwalu, Paul Finch, dyrektor programu WAF, powiedział: Ten projekt był grzywny i zasłużonym zwycięzcą, zwłaszcza że był to ogromny wysiłek współpracy.
Zawiera szereg radykalnych i technicznych egzaminów, obejmujących niektóre prawdziwie eksperymentalne aspekty i linie dochodzenia, które będą niezmiernie przydatne dla zawodu.
Dzięki uprzejmości Grant Associates Jest to piąty rok, w którym zostały wręczone nagrody World Architecture Festival, a do końca przyznanych nagród przyznano 35 WAF Awards w trzech głównych działach Completed Buildings, Landscape i Future Projects.
Projekty podjęte w tym roku, w obliczu trudnego klimatu gospodarczego, odzwierciedlają festiwalowy temat Rethink and Renew. , Podkreślając potrzebę innowacyjnego i kreatywnego podejścia do istniejących budynków i obszarów.
Wątek ten budzi również wątpliwości, czy nadszedł czas, aby architektura ponownie przemyślała, czy spełnia swoją zamierzoną rolę, a jeśli ma znaczący wpływ na tych, którzy ostatecznie wykorzystują powstałe budynki i przestrzenie.
Program nagród zakończy się ogłoszeniem upragnionego.
Światowego budynku roku.
nagroda, która została wybrana przez super-jury festiwalu.
Przewodniczył mu Neil Denari, dyrektor NMDA (Neil M.
Denari Architects Inc).
Ceniony międzynarodowy panel sędziowski obejmował również Bena van Berkela, Mosze Safdiego, Mok Wei Wei, Jürgena Mayera, Yvonne Farrell i Kenzo Tange.
Dzięki uprzejmości Grant Associates Poprzedni laureaci nagrody World Building of the Year to Luigi Bocconi University w Mediolanie, zaprojektowany przez irlandzką praktykę Grafton Architects (2008), Mapungubwe Interpretation Center w Republice Południowej Afryki, zaprojektowany przez Petera Richa Architects z Johannesburga (2009), MAXXI (Muzeum Narodowe Sztuki XXI wieku) w Rzymie, zaprojektowane przez Zaha Hadid Architects (2010), oraz budynek Media-TIC w Barcelonie, zaprojektowany przez Cloud 9 (2011).
[patrz też: olx nidzica, blacha tytanowo cynkowa na ścianę cena, blacha tytanowo cynkowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: blacha tytanowo cynkowa cechy rokoko olx nidzica