Dzięki uprzejmości zespołu brazylijskich architektów Zaprojektowany przez Anę Cecília Tourinho, Analu Brand.
O, Gabriela Kozłowskiego i Beni Barzellai, ich konkursowy wpis do Urzędu Miasta Várzea Paulista tworzy jedność wśród wszystkich planowanych projektów dla śródmieścia Várzea Paulista.
Proponując pierścień infrastrukturalny, projekt funkcjonuje jako publiczny łącznik, który obejmuje istniejącą zieleń i północ i południe.
Połączony z systemem transportu publicznego, rozprowadza i negocjuje zbieg i przepływ pieszych, budując spójny obraz wejścia do miasta.
Więcej zdjęć i architektów. <...
Pompy uruchamiane małymi silnikami wietrznymi są zazwyczaj dodatkowo zaopatrywane w kieraty konne. W ZSRR napęd pomp wodnych za pomocą silników wietrznych jest rozpowszechniony i np. silnik TB-8, o średnicy turbiny 8 m, uruchamia pompę już przy prędkości wiatru v = 2 misek, tłocząc 7 lisek wody na wysokość 20 m. W ostatnich latach budowane są silniki śmigłowe osadzone na wysokich wieżach. Silnik D-12 pracować może przy prędkościach wiatru od 4 do 40 misek, przy czym przy wietrze 8 misek moc uzyskana wynosi 14 KM. Normalne śmigi wykonują 60 obr/min, przy czym przekładnia jest sześciokrotna i wał rob...
Budowę i sposób działania urządzeń ogrzewniczych najłatwiej jest wyjaśnić na podstawie uproszczonych schematów połączeń i rozwinięć przewodów . Na schematach połączeń (zwanych również schematami cieplnymi) zaznacza się tylko najważniejsze funkcjonalne składniki urządzenia jak: kotły, wytwornice ciepła, pompy, odbiorniki ciepła itp. i to z zasady zaznacza się je pojedynczo, nawet jeśli w rzeczywistości istnieje więcej urządzeń. Z takiego schematycznego zestawienia wynika zasadniczy obraz działania danego urządzenia, jak również zadania i wzajemne powiązania głównych jego części. Jeśli budowa ogr...