Nowoczesna architektura : Architektura Mirror Tower / LAN

Architektura lustra LAN Architecture zawiera ponad 30 000 identycznych elementów, które odzwierciedlają 14 miejskich zabytków i są zorientowane na płynne przejścia między tymi panoramicznymi punktami widokowymi.
Początkiem projektu było wyobrażenie sobie Bejrutu w całej jego złożoności.
Wyobrażamy sobie miasto jako nieukończone .
superpozycja historii, kontekstów, architektur i sytuacji; Nasz projekt został pomyślany jako interfejs, algorytm, który generuje nowe połączenia i tworzy nową oś widzenia, sposoby obserwacji historii, teraźniejszości i przyszłości.
wyjaśniono architektom LAN.
Złożona otoczka budynku odzwierciedla zmiany w otoczeniu, porach roku i świetle.
Odblaskowa fasada działa globalnie, definiując orientację każdej powierzchni cylindrycznej powierzchni w celu uzyskania pożądanego odbicia.
Przy pomocy specjalistów LAN Architecture wyprodukowało zautomatyzowane narzędzie 3D, które pozwoliło zespołowi wizualizować różne przykłady elewacji, zmieniając dowolnie punkty widzenia, zarówno obszar odbicia, jak i położenie odbitych obrazów na wieży.
Więcej o wieży i więcej zdjęć po przerwie.
Uformowana wzdłuż przekroju poprzecznym obwiednia budynku to ochrona przeciwsłoneczna oparta na planie kwadratu o wymiarach 25x25m.
Zewnętrzna koperta składa się z przesuwnych paneli wykonanych z blachy perforowanej z wykończeniem lustrzanego połysku.
Odzwierciedla, chroni i pozwala widokom i światłu przejść wszystko w tym samym czasie.
Tarasy mieszkań zajmują jedno piętro z czterech pustek w kątach planu krzyża.
Wieża staje się fantomowa, pokazuje lub nie pokazuje swoich twarzy, będzie rozumiana na różne sposoby w zależności od światła, które świeci na niej, kąta, z którego jest postrzegana.
Reszta to architektura..
Cluster Houses są mieszkalną częścią projektu i prawdopodobnie najważniejszą jednostką programową.
Chcieliśmy zrealizować ciągłość typologii co do tradycyjnego orientalnego domu z patio, z jego bogatym powiązaniem między wnętrzem a zewnętrzem, a to w pionowym typie budynku.
wytłumaczyli architekci.
Do apartamentów wchodzi się przez zewnętrzną przestrzeń, a dzienna część dzienna i jadalnia są ponownie oddzielone patio.
Szczególną uwagę zwrócono na takie sekwencje indoor-outdoor, pozwalające na przekształcanie się mieszkania z zimy na lato przez podwójną skórę.
Domy.
materialność zamierza kontynuować kontekstualną i typologiczną koncepcję miasta.
Zewnętrzna skóra jest ubrana w Ductal, który czasami jest całkowicie otwarty lub perforowany różnymi wzorami, pozwalając światłu na krzyżowanie i rysowanie pięknych cieni.
Konstrukcyjna koperta mineralna jest oddzielona korytarzem w obwodzie mieszkania wewnętrznej oszklonej fasady.
Ponieważ wieża znajduje się w obszarze miejskim zdominowanym przez wysokie budynki, publiczne ogrody na dachu dodają zieleni.
Takie poziomy są połączone pionowo przez pustki i świetliki umieszczone w zielonych pasach i przejściach, pozwalając na przenikanie światła i widoków.
Jak widać na designboom.
Wszystkie obrazy udostępnione dzięki architekturze LAN
[przypisy: obrazki do kolorowania do wydruku, blacha tytanowo cynkowa, beton architektoniczny łazienka ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: beton architektoniczny łazienka blacha tytanowo cynkowa obrazki do kolorowania do wydruku