Nowoczesna architektura : Lotte Super Tower / KPF

Kohn Pedersen Fox Associates, międzynarodowa firma architektoniczna z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosiła, że ukończyła projekt koncepcyjny Lotte Super Tower 123 w Seulu, w Korei Południowej.
555-metrowa (12321 stóp), 123-piętrowa wieża, po ukończeniu w 2014 roku, będzie najwyższym budynkiem w Azji i na świecie drugim pod względem wielkości po Burj Dubai.
Kohn Pedersen Fox (KPF) został wybrany na początku tego roku po międzynarodowym konkursie projektowym prowadzonym przez właściciela / dewelopera Lotte Group, jednego z największych konglomeratów w Korei Południowej.
Ten długo oczekiwany projekt uzyskał wszystkie główne zezwolenia na zagospodarowanie terenu, a wykopy są prawie ukończone.
Budynek będzie pełnił nową siedzibę główną Lotte i zostanie zbudowany przez Lotte Construction, spółkę zależną grupy.
Opis architekta po przerwie.
Zespół architektoniczny kieruje szef projektu KPF James von Klemperer.
Koncepcja łączy nowoczesną estetykę z formami inspirowanymi historyczną sztuką koreańską z ceramiki, porcelany i kaligrafii.
.
Nieprzerwana krzywizna wieży i łagodna zwężająca się forma odzwierciedlają koreański artyzm.
Szew biegnący od góry do dołu struktury przesuwa się w kierunku starego centrum miasta.
powiedział von Klemperer.
Elegancja formy była jednym z naszych głównych celów, po tym, jak Lotte dążyła do nadania pięknego pomnika na panoramę stolicy.
on dodał.
Ogólna forma wieży będzie wyróżniała się na tle surowej górskiej topografii jako smukły stożkowy stożek.
Materiałami zewnętrznymi będzie szkło o jasnym odcieniu, zaakcentowane filigranem metalu.
A.
Eugene Kohn, przewodniczący KPF, powiedział: Lotte Super Tower 123 będzie nowym, charakterystycznym budynkiem Seulu i odpowiednią reprezentacją wybitnej roli Lotte Group i jej przewodniczącego Shina Kyuk-ho w Korei. Przewodniczący Shin, obecnie 87-letni, jest założycielem firmy, znanej jako legenda w koreańskim świecie biznesu ze względu na swoją wizję i determinację.
Lotte Super Tower 123 będzie siedzieć na skrzyżowaniu kluczowych węzłów komunikacyjnych w południowej części Jamsil w pobliżu rzeki Han.
W przeciwieństwie do innych.
Super talentów.
Wieża będzie naprawdę mieszana, zbliżając się do ideału pionowego miasta.
Zastosowania obejmują łączniki transportu publicznego, handel detaliczny, mieszkalny, biurowy, hotelowy, taras widokowy i przestrzeń publiczną.
Pierwsze sześć pięter budynku będzie zawierało sklepy; biura będą zajmować kondygnacje od 7 do 60; 25 pięter mieszkalnych wzrośnie z poziomów 61-85; a 7-gwiazdkowy luksusowy hotel będzie obejmował podłogi 86-119.
Dramatyczna kulminacja budynku będzie obywatelskim królestwem w jego czterech najlepszych historiach przeznaczonych do szerokiego użytku publicznego i obiektów rozrywkowych, w tym tarasu widokowego.
Zespół projektowy dąży do uzyskania srebrnej akredytacji LEED, która jest miarą zaangażowania właściciela w odpowiedzialność za środowisko.
Obecnie w rejonie Seulu planowane są cztery projekty super-wieży, z których każda ma ponad 100 pięter, a projekt Lotte jest najbardziej zaawansowany w swoim harmonogramie.
Koreańscy kontrahenci byli odpowiedzialni za budowę dwóch najwyższych budynków na świecie, w Dubaju i Kuala Lumpur, i teraz są gotowi do wniesienia tego doświadczenia do własnego kraju.
[więcej w: jak usunąć konto na allegro, domy z prefabrykatów betonowych, nocny pościg cda ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: domy z prefabrykatów betonowych jak usunąć konto na allegro nocny pościg cda