Architektura i nowoczesne budownictwo – Ogłoszono zwycięzców konkursu Lavender Lake

Niedawno ogłoszono zwycięzców konkursu na fabrykę sztuki Lavender Lake sponsorowanego przez suckerPUNCH.
W konkursie zaproponowano nową fabrykę artystów dla przestrzeni publicznej .
strona kanału Gowanus w Brooklynie w Nowym Jorku.
Propozycje zostały opracowane w celu wspierania twórczej produkcji i przyciągania odwiedzających do fabryki i okolic.
Fabryka będzie zawierać prywatne / współdzielone pracownie artystyczne, galerię / sklep z witryną, sklepy analogowo-cyfrowe oraz miejsca na żywo / miejsce pracy dla artystów rotujących w rezydencji.
Pablo Esteban Zamorano i Marcos Cárdenas z Santiago, Chile wygrały konkurs ze swoją propozycją.
Water Fields ..
Zobacz zwycięzców i wyróżnienia po przerwie.
1.
miejsce / Pablo Esteban Zamorano + Marcos Cárdenas: fabryka dzieł sztuki, otwarta przestrzeń publiczna, plaża, pole piknikowe, ogród warzywny, przestrzeń dla społeczności i kultury, ziemia otwarta na wodę, miasto i sztuka.
Warunki brzegowe (woda-ziemia) tej strony pozwoliły nam zastanowić się, w jaki sposób te granice mogą reagować ze sobą, aby stworzyć coś nowego.
Hybrydowy produkt kosmiczny o prostym ruchu: zalanie terenu, analiza zbliżenia kanału i rzut tego na miejsce jako geometrii, aby przetłumaczyć to, co było wodą w ziemię, ale teraz jako budowa pamięci kanału.
Kanał Gowanus jest teraz nową publiczną przestrzenią dla miasta, które przywraca kanał ludziom.
+ 17 2 miejsce / David Jaubert: Biorąc pod uwagę odmienny związek między fabryczną typologią a miejscem publicznym na przykładzie otaczającego kontekstu, projekt stara się zbadać napięcie między nimi jako bodziec dla potencjalnego typu hybrydowego.
Przesuwając płaszczyznę podłoża na miejscu, parti projektu pozwala na wielość danych, a nie na przesuniecie, co skutkuje warunkiem witryny, który ma na celu rozszerzenie syntezy między domeną publiczną i prywatną.
3.
miejsce / Chiara Gambassi + Jan Kudlicka: Typowa nieokrzesana atmosfera Brooklynu, most kolejowy po jednej stronie i rzeka po drugiej stronie.
Urbanistyczne zestawienie przemysłu na wschodzie i strefy mieszkalnej na zachodzie.
Brakujące zielone miejsca.
Dlatego staraliśmy się stworzyć projekt, który ma podobną historię z otoczeniem, ale z wykorzystaniem nowych materiałów.
Stwórz miejsce z symbiozą pomiędzy parkiem / budynkiem.
Wyróżnienie / Cesare Griffa + Davide Guerra + Federico Rizzo (r & d Architecture): Strona Gowanusa jest toksycznym ciałem, w którym degeneracja przestrzeni jest bezpośrednią konsekwencją działalności przemysłowej i przestępczej, która miała miejsce tu z czasem.
Oczyszczanie środowiska jest koniecznością.
Istnieje problem higieniczny, którym należy się zająć, oraz potencjał społeczny, który należy ujawnić.
Sama sterylizacja miejsca nie wystarczy, potrzeba tlenu do podtrzymania życia.
Pojawienie się ruchów społecznych typu gowanus może być motorem renowacji.
Taki ruch wymaga określonej przestrzeni, w której osadzone są również ciemne i zdegenerowane aspekty obszaru w ramach higienicznego projektu.
Wyróżnienie / Vanessa Keith (projekt w studiotece): Nasz projekt podkreśla przestrzeń publiczną dla społeczności, YMCA z niespodzianką: przestrzenie sztuki + przestrzenie społeczne + przestrzenie badawcze.
Główny budynek, położony na północ wzdłuż piątej ulicy, łączy przestrzeń dla sztuki z programem badań środowiskowych i remediacji, w tym biurami i laboratoriami badawczymi, co czyni projekt ekonomicznie zrównoważonym.
Zaintrygowała nas koncepcja symbiozy przemysłowej i przekonanie, że dziedzictwo przemysłowe może zostać przekształcone w udogodnienia dla mieszkańców.
Dzięki wprowadzeniu remediacji strony w ramach programu i struktury, projekt stanowi demonstrację nowej, lokalnie ukierunkowanej strategii.
[podobne: beton architektoniczny w kuchni, blacha tytanowo cynkowa, blacha tytanowo cynkowa na ścianę ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: beton architektoniczny skład beton architektoniczny w kuchni blacha tytanowo cynkowa