Budownictwo i architektura : Santa Maria Parish Centre Proposal / Gimeno Guitart Architects

Dzięki uprzejmości Gimeno Guitart Architects Propozycja projektu nowego Centrum Parafialnego Santa Maria w Bonavista oferuje konkretne rozwiązanie dla potrzeb programu i liturgii.
Koncentrując się na dwóch przesłaniach, powtarzających się w historii Kościoła katolickiego, monumentalności i tajemnicy, projekt staje się przestrzenią pojedynczą i transcendentną.
Zaprojektowani przez Gimeno Guitart Architects wierzą, że Kościół, jako przestrzeń zbiorowa i wspólnota, musi zostać usprawiedliwiony jako wydarzenie społeczne i miejskie, a także miejsce modlitwy i odosobnienia.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Proponowany kompleks dzieli program na dwa dobrze zróżnicowane elementy.
Z jednej strony centrum parafialne i plebania, az drugiej – sam kościół.
Celem jest przedstawienie schematu narożnikowego, aby pomieścić tkankę miejską i zapewnić neutralne tło dla ułożenia bryły kościoła.
Autonomia zapewniona przez takie rozdzielenie zastosowań i wielkości oraz ich późniejsze strategiczne umiejscowienie pozwala na oddzielny budynek dla kościoła, który jest jednocześnie pojedynczy i abstrakcyjny, podkreślając w ten sposób poetyckie sprawy jego architektury.
Dzięki uprzejmości Gimeno Guitart Architekci Budynek centrum parafialnego jest proponowany jako superpozycja obiektów na trzech poziomach, która generuje przestrzenie otwierające się przed sądem.
Ta otwarta przestrzeń rozwiązuje problemy funkcjonalne i ustanawia połączenia z istniejącym kontekstem miejskim.
Budynek kościelny wyróżnia się silnym duchowym charakterem i odnosi się do transcendencji.
Kościół powstaje jako wielki wielopiętrowy tom, w którym oświetlenie zmniejsza przestrzeń pionowo i nadaje sens nieważkości i głębokiej duchowości.
Dzięki uprzejmości Gimeno Guitart Architekci Architekci: Gimeno Guitart Architekci Lokalizacja: Tarragona, Hiszpania Klient: Archbishopric of Tarragona Powierzchnia zabudowy: 2915 M2 Oczekiwana realizacja: 2013
[przypisy: maszyny rolnicze allegro, blacha tytanowo cynkowa, komin schiedel ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: blacha tytanowo cynkowa komin schiedel maszyny rolnicze allegro